Anglická slovíčka

Denně nová slovíčka, slovíčka k vytisknutí

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Články

E-learningový systém AJS


AJS (http://www.ajslovicka.cz) je původní český e-learningový systém pro trénink anglické slovní zásoby. Systém nabízí rozsáhlou slovní zásobu i řadu technicky pokročilých funkcí.
Celý článek...
 

Slovesné časy v angličtině


Jak v češtině, tak v angličtině se čas vyjadřuje formami jednoduchými i složenými (tj. víceslovnými). V tomto článku si připomeneme hlavní rozdílnosti mezi pojetím časů v češtině a angličtině a přehledným způsobem si zopakujeme základních dvanáct anglických časů.

Celý článek...
 

Jsou certifikáty k něčemu?


V dnešní době je velmi in udělat si nějaký ten certifikát z angličtiny. Nejpopulárnější jsou asi Cambridgeské FCE nebo CAE a pro použití v USA TOEFL. Je to ale skutečně k něčemu? Stojí ona investice cca 5000,- Kč za to?

Celý článek...
 

Kurzy nebo knihy?


Přemýšlíte jestli se plácnout přes kapsu a zaplatit si kurz nebo radši nakoupit stoh knih a zavřít se s nimi před světem na půdě? Obojí má svá pro i proti. A hlavním rozhodujícím faktorem je stav vašeho účtu a disciplína.

Celý článek...
 

Jak se naučit mluvit


Mluvení tedy speaking je u většiny lidí tou vůbec nejslabší dovedností. Slabý speaking velmi kazí první dojem. A to bohužel i tehdy, pokud jinak jazyk zvládáte velmi dobře nebo dokonce výborně. A pokažený první dojem se později velmi těžko napravuje.

Celý článek...